pátek 14. května 2010

Výzkum pro zlepšení zdraví včel v Evropě

Pochopení příčin ztrát včelstev a zlepšení stavu zdraví včelstva bude vyžadovat průřezové výzkumné iniciativy včetně patologie včelstev, chemie, genetiky a včelařského vzdělávání.
7-mý rámec požadovaného výzkumu Evropské Unie k empirickému a experimentálnímu vyplnění mezer u škůdců a nemocí včel, včetně CCD a vlivu parazitů, patogenů a pesticidů na úmrtnost včel. Interakce mezi těmito příčinami ztrát včelstev budou studovány v různých Evropských regionech pomocí experimentálních modelových systémů zahrnující vybrané parazity (například Nosema a Varroa roztoče), viry (vir deformovaných křídel, vir černání matečníků, Izraelský vir akutní paralýzy) a modelových pesticidů (thiacloprid, tau -fluvalinate). Budou se používat Transcriptomní analýzy k prozkoumání host-patogenních interakcí pesticidů a identifikaci nových genů pro rezistenci k nemocem. Zvláštní pozornost bude věnována k subletálním a chronickým vystavování pesticidům a bude sledován jak včelařská praxe ovlivňuje zdraví včelstva. Budou vyvinuty nové diagnostické screeningové metody a udržitelná pojetí pro prevenci nemocí s výstupem v nových ošetřováních a selekčních nástrojích pro rezistentní kmeny včel. Výzkumné iniciativy budou spojovány s různými národními a mezinárodními budoucími výzkumnými a monitorovacími programy Evropskými, Severní a Jižní Ameriky, aby se zajistil globální přenos výsledků do včelařské praxe ve světové komunitě včelařů.


Research strategies to improve honeybee health in Europe
Robin F.A. Moritz1, Joachim de Miranda2, Ingemar Fries2, Yves Le Conte3,
Peter Neumann4, Robert J. Paxton5
Institut für Biologie, Martin-Luther Universität Halle-Wittenberg, Hoher Weg 4, 06099 Halle a.d. Salle, Germany

6 komentářů:

 1. To je otázka, zda jsme v tomto smyslu v Evropě, když slovo "varroatolerance" u nás není oficiálním pojmem, nebo v další souvislosti není ani pomyšlení na to, že by se stal šlechtitelskou prioritou výběr tolerantních linií vůči moru v.p. Definitivně nám ujel vlak, nevidím ani koncová světla.
  P.Holub

  OdpovědětVymazat
 2. On nám ale ujel vlak v mnoha dalších oborech, které jsou důležitější než včelařství. Jsem přesvědčen, že tu varroatolerantní včely máme a uvidíme je, až se rezistence VD na "syntetickou chemii" zvětší. Šlechtěné matky Vigor na hygienické chování jsou nadějí i proti moru v.p.

  OdpovědětVymazat
 3. If you have a Jewel crafting or a jewel crafter friend.
  Approach human resource professionals and companies and
  ask what skills and qualities they look for in staff and be able to tick
  all the boxes before applying. Also onsite is a physics lab, which is in The underground psychic lab is in use today, by the University
  of Minnesota.

  Feel free to surf to my weblog - mining

  OdpovědětVymazat
 4. Also, they are lighter and can be used around plants which prefer
  somewhat acid content in the soil composition. It has a very strong odor
  that will take your breath away. Starting Your
  Very First Flower Garden Preventing Pests and Diseases
  in the Perennial Garden Gardening Tips from Fellow Gardeners.  Have a look at my weblog mulching

  OdpovědětVymazat
 5. The Palestinian leader Mahmoud Abbas' recent drastic reorganization of the national security is one sign to this effect. This is a growing and profitable market with the increase in ability for all types of business- large or small - to do business in an international platform and other is National Newspaper Networks combine newspapers from several States within the USA. Hamas itself would believe it can take over the entire movement, making it more violent against Israel and aggressive toward other Palestinians", says Barry Rubin in a commentary on UPI. Thus, by putting the price, you get targeted customers who are very interested in what you are offering; in other words, you get hot leads. But I felt I had something interesting, if not unique, to say about the Mafia because as a boy I had listened not only to Mafiosi in my stepfather's kitchen but to first and second generation Sicilians who
  understood how and why the Mafia had gotten
  a foothold in this country.

  my blog post :: click here

  OdpovědětVymazat
 6. In contrast, the non-organic gardener is more likely to
  use chemically created fertilizers. 5 will decrease the availability of lead from your soil.
  Subtle gardening themes act upon the subconscious, and merely give the observer a pleasant
  feeling.

  Take a look at my site ... infatuation

  OdpovědětVymazat

Komentář na blogu fcelar.blogspot.com